با یک لبخند زیبا هر دری به روی انسان گشاده خواهد شد.

خیابان شریعتی،بین میرداماد و ظفر بالاتر از مترو شریعتی،خیابان مینا

تلفن تماس : ۲۶۴۲۱۷۲۸

اگر روکش دندانمان جدا شد، چه کنیم؟

جدا شدن و درآمدن روکش دندان اتفاق عجیبی نیست و برای هر کسی که دندان روکش شده یا پروتز دندانی دیگری که در آن از روکش دندان استفاده شده است مانند ایمپلنت یا بریج دندان دارد، ممکن است اتفاق بیفتد. لحظه ای که روکش در آمده را می بینید، احتمالاً به یاد افتادن دندان‌های شیری خود می افتید. معمولا علت درآمدن روکش دندان نوعی ضربه یا آسیب دندانی، دندان قروچه و یا پوسیدگی دندان زیر روکش می‌باشد. در صورتی که روکش دندان تان جدا شده است، نگران نباشید. در اینجا یاد می‌گیرید چه اقداماتی باید انجام دهید.

روکش دندان را از دهان خارج کنید

هنگامی که متوجه شدید روکش دندان تان جدا شده است، آن را از دهان خارج کنید تا تصادفاً روکش را قورت ندهید. پیش از انجام هر کاری باید دهان خود را با آب گرم شست‌ و شو بدهید و دندانی که روکش آن درآمده است را با ملایمت با مسواک تمیز کنید. سپس نوبت دندانپزشک بگیرید تا هر چه سریع تر به وضعیت دندانتان رسیدگی شود.

روکش را تمیز کنید

روکش دندان را تمیز کنید و در هنگام تمیز کردن، نگاهی داخل آن بیندازید. در صورتی که بخشی از ساختار دندان را در داخل آن مشاهده می‌کنید به این معنی است که دندان شکسته است و باید فوراً به دندانپزشک مراجعه کنید. در صورتی که داخل روکش کاملاً خالی باشد و یا یک میله فلزی کوچکی در آن قرار داشته باشد که از دندان درآمده است (پهنای آن حدوداً به اندازه گیرة کاغذ است) می‌توانید موقتاً تا زمان فرا رسیدن نوبت دندانپزشکی، روکش را با چسب مخصوص دندانپزشکی در جای خود قرار دهید. احتمالاً بعدا دندان‌پزشک به صورت دائمی روکش را مجدداً  می‌چسباند. با این حال بهتر است پیش از این کار با دندانپزشک خود تماس بگیرید تا مطمئن شوید استفاده از چسب موقتی برای چسباندن مجدد روکش به دندان، اشکالی ندارد. بیشتر داروخانه ‌ها این نوع چسب دندانپزشکی را دارند. به خاطر داشته باشید این تنها یک راه حل موقتی است. هنگام جویدن غذا باید مراقب باشید و از جویدن غذا های سفت و چسبنده خودداری کنید تا دوباره روکش از دندان جدا نشود یا اشتباها آن را نبلعید.

 

به دندانپزشک مراجعه کنید

دندانپزشک دندان را کاملاً معاینه کرده و روکش را بررسی می‌کند تا ببیند او

پیام بگذارید

(0 دیدگاه)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *