با یک لبخند زیبا هر دری به روی انسان گشاده خواهد شد.

خیابان شریعتی،بین میرداماد و ظفر بالاتر از مترو شریعتی،خیابان مینا

تلفن تماس : ۲۶۴۲۱۷۲۸

درمان ارتودنسی با الاینر شفاف یا اینویزالاین

الاینر شفاف که به اینویزالاین شهرت دارد، نوعی درمان ارتودنسی است که کجی و نامرتبی دندانها را اصلاح می‌کند. الاینر شفاف بی رنگ و نامرئی است و جایگزین خوبی برای راکت به شمار می‌آید به خصوص که ثابت نیست و به دندان‌ها چسبانده نمی‌شود. پلاک الاینر برای هر بیمار به صورت سفارشی ساخته می‌شود.

الاینر شفاف انواع مشکلات مانند موارد زیر را اصلاح می‌کند:

  • کجی و انحراف دندانها
  • اوربایت
  • آندربایت
  • فاصله بین دندان ها
  • اپن بایت یا بایت باز
  • ناهمراستایی دندان های شیری در کودکان

 

الاینر شفاف چگونه استفاده میشود؟

در دهه ۸۰ میلادی پس از قالب گیری از دندان‌ها و طراحی الاینر، با روش وکیوم از ورق های ترموپلاستیک، پلاک شفاف ساخته می شد. در حال حاضر شرکت‌های متعددی به ساخت الاینر اقدام کرده ‌اند.

الاینر در حال حاضر محبوب ترین روش درمان ارتودنسی است و به صورت گسترده در سرتاسر دنیا مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از معتبرترین برندهای الاینر، اینویزالاین است.

در طول درمان ارتودنسی بیمار الاینر ها را به نوبت استفاده می‌کند. هر الاینر در زمان مشخصی باید استفاده شود و پس از آن نوبت به بعدی می رسد.

هر الاینر برای قرار دادن دندانها در موقعیت مشخصی طراحی شده است و در نهایت مجموعه الاینرها، دندان‌ها را به موقعیت و جایگاه مورد نظر می رسانند.

 

چگونه برای گرفتن الاینر جهت درمان ارتودنسی اقدام کنم؟

پیش از هر چیز باید برای مشاوره به متخصص ارتودنسی مراجعه کنید. در جلسه مشاوره، دندانپزشک دندان ها را معاینه کرده و اسکن دیجیتالی دقیقی از دهان تهیه می‌کند. سپس برنامه درمانی برای شما مشخص می‌شود و الاینرهای ساخته شده به شما داده می شود و از شما خواسته می شود هر چند هفته یک بار مراجعه نمایید.

پس از اتمام درمان ارتودنسی و عدم نیاز به الاینر، باید برای تثبیت موقعیت جدید دندان‌ها از وسیله دیگری به نام تثبیت کننده یا نگهدارنده ارتودنسی استفاده کنید. ممکن است نیاز باشد تمام وقت از تثبیت کننده ارتودنسی ثابت استفاده کنید و یا از نوع غیر ثابت آن تنها شب ها استفاده کنید. پس از مدتی که دندان ها در جای خود سفت شدند، احتمالاً دیگر نیازی به این وسیله نیست.

 

https://www.newmouth.com/orthodontics/treatment/clear-aligners/

پیام بگذارید

(0 دیدگاه)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *