با یک لبخند زیبا هر دری به روی انسان گشاده خواهد شد.

خیابان شریعتی،بین میرداماد و ظفر بالاتر از مترو شریعتی،خیابان مینا

تلفن تماس : ۲۶۴۲۱۷۲۸

کاربردهای اسپلینت دهان

اسپلینت دهان به انواع گوناگون وسیله های ارتودنسی گفته میشود که برای حل برخی مشکلات دندانی مانند دندان قروچه، وقفه تنفسی در حین خواب، خر و پف، مشکلات مفصل فک و غیره به کار گرفته میشود.

اسپلینت دندان رایجترین درمان اختلالات مفصل فک است. این اسپلینتها برای مدت زمان کوتاهی مورد استفاده قرار میگیرند و تغییر ماندگار در دندانها یا فکها ایجاد نمیکنند.

اسلینتهای اکلوزال از جمله بایت پلیت و محافظ دهان شبانه برای منظور دیگری ساخته میشوند. بایت پلیت برای اصلاح بایت به کار گرفته میشود و محافظ دهان شبانه برای جلوگیری از صدمه دیدن دندانها در دندان قروچه های شبانه. این انواع اسپلینت غالبا از پلاستیک شفاف ساخته میشوند و روی دندانهای بالایی یا پایینی قرار میگیرند.

اسپلینت دهان به رهایی عضله های دهان از تنش کمک کرده و فک را پایدار و متعادل میکند. این کار با جلوگیری از دندان قروچه و فشار فکها بر هم انجام میشود.

اسپلینت دهان معمولا شبها استفاده میشود چون شب هنگام در حین خواب بیشتر فکها را بر هم فشار میدهیم.

در مورد جا به جایی دیسک و اسپاسم عضله ممکن است توصیه شود اسپلینت را در روز و شب استفاده کنید و تا دو هفته این کار را ادامه بدهید. سپس تنها در شبها و مواقع استرس یا درد فک یا عضله آن را استفاده میکنید. این باعث میشود دیسک جا به جا شده به جایگاه اصلی خود برگردد.

دندان قروچه باعث ترک خورن، لب پر شدن و یا حتی لق شدن دندانها میشود. همچنین با فشاری که بر استخوانهای پیرامون دندانها وارد می آورد ممکن است منجر به پسروی لثه و استخوان شود. دندان قروچه مفصل و عضله فک را نیز دچار تنش کرده و باعث استهلاک آنها میشود.

 

 

https://www.uofmhealth.org/health-library/hw209264

https://www.propdental.es/en/blog/dentistry/dental-splint/

پیام بگذارید

(0 دیدگاه)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *